V  NEJBLIŽŠÍ DOBĚ VÁS ZVEME:

1.12.2014                  Pásmo Jan Opatřila pro základní školy – Kapřík Metlík
1.12.2014     16:30     Beseda Ivany Georgievové – Jídlem ke zdraví, rovnováze a radosti
1.12.2014     20:00    Promítání filmu Vražedná pole na Srí Lance
3.12.2014     16:00    Přednáška Mgr. Zdeňky Málkové k Roku české hudby
5.12.2014                 Knihovníčkův Mikuláš pro dospělé
8.12.2014     15:30    Cestopisná beseda Václava Tučka Turistická výprava do Pyrenejí
11.12.2014   10:00    Pokračování virtuálního studia VU3V

KONÁ SE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ:

Výstava SKM:  Výstava fotografií  Hynka Boháče – Židovské hřbitovy /13.11.-30.12/

Výstava v čítárně:
Výstava fotografií z Rakouska-Uherska, zapůjčeno od Jaroslava
Kreibicha /prosinec/

Tento měsíc čtemeNa měsíc prosinec jsme připravili výběr z díla moravského prozaika, básníka a autora poezie pro děti Jana Skácela. Připomínáme si 25. výročí úmrtí.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

Soutěž v dětském oddělení
Na měsíc prosinec je v dětském oddělení připravena nová zábavná soutěž “České vánoce”. Děti mají za úkol zábavnou formou odpovědět na otázky.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět po prázdninách každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře připravuje novou službu. V případě nemoci či úrazu nabízíme zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu lze využít vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

OMLUVA NÁVŠTĚVNÍKŮM KNIHOVNY A INFORMAČNÍHO CENTRA
Omlouváme se čtenářům a návštěvníkům knihovny za nepříjemnosti způsobené znečištěním chodníku, způsobené ptactvem. Děkujeme za pochopení. Vaše knihovna

KNIHOVNÍČKŮV MILULÁŠ PRO DOSPĚLÉ
Knihovníček si pro dospělé čtenáře připravil na den 5.12.2014 mikulášské překvapení. Každý kdo správně odpoví na jednu otázku, dostane knihu jako dárek dle vlastního výběru. Těšíme se na Vás a na Vaše správné odpovědi.

PRÁVNÍ  INFORMACE  v Knihovně Ignáta Herrmanna a IC Chotěboř

ASPI je primární zdroj sloužící k vyhledávání právních informací. Návštěvník knihovny může zdarma využít možnost velmi rychle a snadno najít aktuální znění zákona. Anebo také znění zákona, které bylo aktuální v době, která ho zajímá. Týká se vás soudní spor a přesné znění zákona z doby, kdy ten který spor vznikl? Přijďte do knihovny a můžete se dozvědět více. ASPI je vám všem přístupný na počítačích knihovny i informačního centra během celé otvírací doby knihovny.