Výstava ve vestibulu knihovny:

František Hrubín (17.9.1910-1.3.1971)
Byl tvůrcem české milostné a přírodní lyriky, autorem veršů a pohádek pro děti, prozaikem, dramatikem i překladatelem. Připomínáme si 100. výročí narození.

František Nepil (10.2.1929-8.9.1995)
Byl český spisovatel a scenárista, bytostný vypravěč v psaném i mluveném projevu.
Připomínáme si 15. výročí úmrtí.

90. let skautingu v Chotěboři
Skauti v Chotěboři si připomínají  kulaté výročí  90 let od založení skautingu v Chotěboři.

Na měsíc září je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Cestujeme po Evropě“.
Děti procvičí zeměpisné znalosti.

SOUTĚŽ  KAMARÁDKA  KNIHOVNA
Městská knihovna v Chotěboři se letos přihlásila do 3. ročníku soutěže s názvem Kamarádka knihovna.
Děti mohou udělit svojí knihovně tzv. „vysvědčení“, za které dostanou drobnou odměnu.  Počet a kvalita těchto vysvědčení bude základem pro hodnocení jednotlivých knihoven. Vysvědčení se odevzdávají v knihovně nejpozději do 30.11.2010. Soutěž probíhá od 1.9.2010 do konce května 2011.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
6.9.      Pohádka o Popelce – J. Jílek
13.9.    Dva roky prázdnin – J. Verne
20.9.    Plný pytel strašidel – J. Kramářík, J. Nečas
27.9.    Příběhy jedné kapely – I. Hurník

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout i nadále výstavku žáků školní družiny a ZŠ v Malči s letní tematikou. Srdečně Vás zveme!

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.

VÝSTAVA  „PROCHÁZKA LESEM NA KONCI LÉTA
V čítárně městské knihovny je pro Vás připravena  výstava paní Jaroslavy Dvořákové Procházka lesem na konci léta. Na své si příjdou zejména milovníci a sběratelé hub.

CHOTĚBOŘSKÁ OHLÉDNUTÍ
Jak to bylo začátkem 20. století. Srdečně zveme všechny zájemce o chotěbořskou historii do městské knihovny. V pondělí 6. září v 18. 00 hodin bude vzpomínat pan Bohuslav Šilhán.

VLASTIVĚDNÁ TOULKA S IGNÁTEM HERRMANNEM
Co byste řekli nápadu rozloučit se s létem výletem na nedaleký letohrádek?! Zní to báječně, že? Pokud všichni zapojíme trochu fantazie, nic nám nebrání vyrazit za dobrodružstvím.

Spokojené účastníky loňského výšlapu i všechny ostatní bychom totiž chtěly letos pozvat na nenáročný asi pětikilometrový pochod ke zřícenině hradu Ronovec. Do Břevnice se svezeme vlakem a odtud potom vyrazíme po žluté za vytyčeným cílem. Zde nás čeká překvapení v podobě výkladu odborníka na slovo vzatého pana Mgr. Tomáše Somera, který Ronovci věnoval jednu z kapitol své diplomové práce. Poté bude následovat sběr topiva a následná odměna v podobě pečínky voňavé uzeniny.  Nazpět zamíříme do Rozsochatce, abychom se dopravili železnicí  do Chotěboře.
Sraz: v sobotu 11.9.2010 na nádraží ČD v 9:15 hod. (odjezd 9:33 hod.)
S sebou:
dobrou náladu, sportovní obuv a oblečení, krajíc chleba, hotovost na jízdenku, ostatní.
Návrat:
nádraží ČD ve 14:28 hod. (odjezd z Rozsochatce ve 14:21 hod.) Při nepřízni počasí se akce nekoná. Těšíme se na vaši hojnou účast, kterou prosíme potvrdit osobní návštěvou v Informačním centru Chotěboř, telefonicky 569 626 634 nebo písemně na infocentrum@chot.cz do 10.09.2010.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
1.9.      Paměti kata Mydláře I.CD – J. Svátek
8.9.      Paměti kata Mydláře II.CD – J. Svátek
15.9.    Kristýnčina pavučina I.CD – E. B. White
22.9.    Kristýnčina pavučina II.CD – E. B. White
29.9.    Kristýnčina pavučina III.CD – E. B. White

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.