Výstava ve vestibulu knihovny:

BOŽENA NĚMCOVÁ (4.2.1820-21.1.1862)
Česká spisovatelka Božena Němcová byla spolu s K.H.Borovským, J.K. Tylem a K.J.Erbenem v popředí české literatury ve 40. a 50. letech 19.století. Připomínáme si 190 let výročí narození.

KAROLÍNA SVĚTLÁ (24.2.1830-7.9.1899)
Česká spisovatelka Karolina Světlá vlastním jménem Johanna Rottová se narodila v bohaté měšťanské rodině.  Podle rodné obce svého muže – Světlá pod Ještědem, změnila své rodné jméno na Karolinu Světlou. Připomínáme si 180 let výročí narození.

PRAŽSKÝ ORLOJ
Pražský orloj nebo také Staroměstský orloj je jedním z nejznámějších orlojů na světě. Je součástí jižní stěny staroměstské radnice v Praze. Byl zkonstruován v roce 1410.  Letos si připomínáme 600 let vzniku.

Na měsíc únor je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Naše teta Agáta“. Děti mají za úkol zábavnou formou doplňovat verše.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
1.2.     Kristýnčina pavučinka – E. B. White
8.2.     Divoké sny Maxipsa Fíka (1-2) – R. Čechura
15.2.   Divoké sny Maxipsa Fíka (3-4) – R. Čechura
22.2.   Japonské pohádky a indiánské báje

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ- „KNIHOVNA NAŠIMA OČIMA“
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout výkresy žáků 6-tých tříd základních škol v Chotěboři. Srdečně Vás zveme!

VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ
V čítárně knihovny je pro Vás i nadále připravena výstava fotografií s názvem „Ohlédnutí za rokem 2009“, kde si znovu připomeneme akce naší knihovny uplynulého roku.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
3.2.     Vejce a já I. – B. Mac Donaldová
10.2.   Vejce a já II. – B. Mac Donaldová
17.2.   Vejce a já III. – B. Mac Donaldová
24.2.   Doktor od jezera hrochů – M. Švandrlík

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Od února městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.