Výstava ve vestibulu knihovny:

ZDENEK RYKR ( 20.10.1900 – 15.1.1940 )

Český malíř, rodák chotěbořský. Výtvarně se zdokonaloval jako samouk, od 20. let působil také jako žurnalista., ilustrátor, scénograf. Zabýval se také tvorbou propagační grafiky. Svůj život dobrovolně ukončil.

KAREL POLÁĆEK ( 22.3.1892 – 19.10.1944 / 21.1.1945 )

Jeden z největších českých humoristů, autor povídek, novinových článků a fejetonů, několika filmových scénářů, románů a jiných literárních děl. Narodil se v Rychnově nad Kněžnou a podle posledních zpráv byl popraven nacisty 21.ledna 1945 v koncentračním táboře Gleiwitz.

ČASOPIS KVĚTY

1. ledna 1835 časopis Kwěty české vyšel poprvé pod názvem Květy. V roce 1865 lákal Vítězslav Hálek nové čtenáře Květů těmito slovy „Nakladatelstvo nebude šetřiti žádných obětí, aby Květy sloužily ke cti literatuře naší, doma i za hranicemi.“ Časopis vychází pod tímto názvem již 175 let.

Na měsíc leden je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Znáš dobře pohádky?“. Děti si v našem testu procvičí znalosti pohádek.

Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 7 čtenářů, na které čeká odměna.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM

4.1. Lovci mamutů

11.1. Broučci

18.1. Kristýnčina pavučinka 1. část

25.1. Kristýnčina pavučinka 2. část

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ

Mateřské a základní školy v Malči

Výstava se nese v duchu zimní variace.

Základní škola Buttulova ulice 2. a 3. třídy

Děti vyjádřily své zážitky z předvánočních besed.

VÝSTAVA OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2009

Zveme Vás do čítárny knihovny, kde si můžete prohlédnout fotografie z akcí, které se nám v uplynulém roce podařilo uskutečnit.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM

6.1. Zvony smrti

13.1. To nejlepší z české povídky

20.1. To nejlepší z české humoresky

27.1. Všechno co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

BESEDA O BIBLI

27.1. v 17. hodin pořádáme v čítárně městské knihovny přednášku s panem ThMgr. Michalem Krchňákem s názvem Bible očima jejího překladatele. Jste srdečně zváni.

INTERNET PRO SENIORY

Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, jsme připravili od ledna pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“

Připravujeme

Od února bude městská knihovna pravidelně pořádat burzu vyřazených knih, kde budete mít

možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih.

V dětském oddělení bude od února připravené příjemné prostředí pro maminky s dětmi, kde si budete moci odpočinout a přečíst pěknou knihu.

Celoročně

Knihovnicko-informační lekce nabízíme školám.

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ zveme rodiče, babičky i dědečky do knihovny. Můžete si zde půjčit z nepřeberného množství knih. Čtěte 20 minut denně svým dětem a vnoučátkům a tato investice se Vám jistě v budoucnu zhodnotí.